מחשב מהיר

איך להאיץ את המחשב ?

מחשב תקוע יכול לגרום לנו לבזבוז זמן רב ולתסכול, ישנן דרכים שונות ופשוטות שישפרו את הביצועים של המחשב ויגבירו את מהירות המחשב ללא צורך בבזבוז כסף על שירות של טכנאי מחשבים.         הנה הן לפניכם:

הסרת תוכנות וקבצים שאינם בשימוש   Devices-computer-icon

אם המחשב שלכם בשימוש כמה שנים טובות אתם תתפלאו לגלות שיש לכם עשרות תוכנות וקבצים שונים שאתם לא משתמשים בהם, הדבר הראשון והקל ביותר שאנחנו צריכים לעשות הוא למחוק את כל התוכנות והקבצים שאינם בשימוש (רק מה שאתם מכירים !). כדי למחוק קבצים שאינם בשימוש, פשוט תעשו 'טיול' במחשב שלכם ותמחקו כל מה שאתם בוודאות לא צריכים (היזהרו לא למחוק קבצים חשובים).

כדי למחוק תוכנות לא נחוצות לכו ללוח הבקרה > הסרה והוספה של תוכנות, ושם תסירו את כל התוכנות שאתם לא צריכים (היזהרו לא למחוק קבצים חשובים).

איך להאיץ את עליית המחשב ?   להאיץ עליית המחשב

לפעמים קורה שאנו מחכים דקות שלמות עם עליית המחשב ובעצם אי אפשר לנגוע במחשב בדקות אלו. הסיבה לכך היא שעם עליית מערכת ההפעלה המחשב טוען תוכנות שונות. אנו יכולים למנוע את עליית חלק מהתוכנות שאינן נחוצות בכמה דרכים:

1. לכו להתחל (start) > הפעלה (run) > כתבו msconfig > לכו ללשונית אתחול (start up)  > בטלו את כל התוכנות שאתם מכירים (כמו בבילון, תוכנת צריבה, סקייפ וכו').

2. סולוטו (Soloto)-  תוכנה פרי פיתוח ישראלי שמבצעת תהליכי ייעול במחשב שלנו. מהיכרות ראשונית אי אפשר שלא להתלהב מהממשק המדהים והפשוט של התוכנה הזאת. בין היתר התוכנה הזו מבצעת ניתוח של עליית המחשב, היא מחשבת את הזמן הכולל של עליית המחשב, כמה זמן לוקח לכל תוכנה לעלות ואלו תוכנות מומלץ להסיר.

ניקוי המחשב

במחשב שלנו מצטברים כל מיני תוכנו תוכנות ריגול (לצורך פרסום וכדומה), וירוסים וקבצים זמניים שמשפיעים על מהירות המחשב.

הסרת וירוסים:

לצורך הסרת וירוסים נשתמש כמובן בתוכנות אנטי וירוס. חשוב מאוד שתמיד האנטי וירוס יהיה מופעל ומעודכן, אחרת זה עלול לגרום נזק רב למחשב שלנו, יש כמה תוכנות אנטי וירוס חינמיות שיעשו את העבודה, אך אם אתם רוצים הגנה מלאה על המחשב שלכם יש להעדיף תוכנות אנטי וירוס בתשלום.

אנטי וירוס בחינם:

AVG

הסרת רוגלות:

לצורך הסרת רוגלות, ניתן להשתמש בתוכנות הבאות:

SPYBOT

ADAWare

הסרת קבצים זמניים:

במחשב מצטברים קבצים זמניים מסוגים שונים ומשונים שאינם בשימוש כלל, הדרך הפשוטה ביותר להסיר אותם ללא תוכנה מיוחדת היא האופציה של 'ניקוי דיסק':

לכו להתחל > עזרים > כלי המערכת > ניקוי דיסק – שם המערכת תציג לכם רשימה של קבצים זמניים שחלקם מסומנים בווי, לחצו ok ובכך תסירו חלק מהקבצים הזמניים (יש קבצים זמניים שעדיף לא למחוק כי הם שומרים שדות למילוי).

מעבר לכך יש תוכנה שנקראת CCLEANER שבעזרתה תוכלו לפנות שטח רב במחשב על ידי הסרת קבצים זמניים מסוגים שונים.

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp