כך תצליחו לקרוא ספר במהירות שיא: 1000 מילים בדקה

יש היום כל כך הרבה מידע שאנו צריכים או רוצים לקרוא כמו חומרים לימודיים, מאמרי חדשות, ספרים ועוד, אך הזמן לא מאפשר לנו לקרוא את כולם. קיימות הרבה טכניקות לקריאה מהירה, אך יש אפליקציה שאולי לא שמעתם עליה שתאפשר לכם לקרוא טקסטים במהירות שלא חלמתם.

כשאנו קוראים, זמן רב מתבזבז בהזזת הראש והעיניים כדי לעקוב אחרי המילים לאורך השורות. לשם כך פותחה טכניקה שמאפשרת לנו לקרוא מבלי להזיז את העיניים – הצגת מילה אחת בלבד על המסך והחלפתה באחרת, כך אנו מרוכזים רק במקום אחד ולא צריכים להזיז את העיניים ואת הראש וכמובן שלא להפוך דפים. האפליקציה Spritz לקחה צעד נוסף והדגישה את האותיות האמצעיות באדום כדי ליצור מירכוז שיאפשר למוח לקלוט את המילים במהירות (היכנסו לכאן כדי לקרוא על בהרחבה על טכניקת ה-ORP).

 

קריאה מהירה

במהירות 500 מילים לדקה.

חברות גדולות וביניהן סמסונג הפועלות לייצור שעונים חכמים עתידות לשלב את הטכנולוגיה של Spritz, כך יהיה ניתן לקרוא ספרים ומאמרים בנסיעה או בטיול מתוך שעון. מהירות הקריאה הממוצעת היא 220 מילים לדקה. אך לפני שתנסו להגיע לשיא של 1200 מילים בדקה כדאי לכם קודם כל להתאמן על 250 מילים בדקה ואז לנסות להעלות את המהירות.

קריאה מהירה משעון. התמונה מאתר Spritz

קריאה מהירה משעון. התמונה מאתר Spritz.

תמיכה בעברית אפליקציית Spritz לא תומכת בטקסטים בעברית, אך אל דאגה, מפתח צעיר בן 17 דאג לכם וייצר אפליקציה דומה שתומכת גם בטקסטים בעברית. קיימת בינתיים אפליקציה רק לאנדרואיד שזמינה להורדה.