כך תהפכו את הסמארטפון לקורא ספרים אלקטרוני ?

אין לכם כסף מיותר לקנות קורא ספרים אלקטרוני ? על ידי כמה צעדים פשוטים ניתן להפוך את הסמארטפון שלכם לקורא ספרים אלקטרוני כך שתוכלו לקחת איתכם לכל מקום את הספרים האהובים עליכם. 

אתם בודאי מכירים את קורא הספרים האלקטרוני (Ebook reader) – מכשיר דק (דומה לטאבלט) שמאפשר לנו לקרוא את הספרים האהובים עלינו בצורה נוחה. היתרונות הבולטים שלו הם: אורך חיי סוללה גבוה במיוחד, מסך שלא מאמץ את העיניים, ניתן לאחסן כמות גדולה של ספרים דיגיטליים ועוד. אם אין לכם כסף להשקיע בקורא ספרים אלקטרוני או שאין באפשרותכם לקחת איתכם עוד מכשיר תוכלו להפוך את הסמארטפון לקורא ספרים אלקטרוני.

הבעייה בקריאת ספרים באמצעות סמארטפון

בדרך כלל הספרים שנמצאים במכשיר שלנו הם בפורמט PDF. הבעיות בקריאה בפורמט זה: אין אפשרות להגדיל את הפונט, אין אפשרות לקצר את אורך השורות, שמירת הסימניות לא מובטחת ועוד.

אפליקציה לקריאת ספרים דיגיטליים

בעזרת אפליקציה לקריאת ספרים דיגיטאליים תוכלו לרכז את כל הספרים שלכם במקום אחד ותוכלו למצוא את הספר המבוקש על ידי אפשרות החיפוש. כשאתם קוראים ספר דרך האפליקציה תוכלו להגדיל או להקטין את הפונט, לעבור דף בלחיצת כפתור, לסמן קטע, לכתוב הערה, לשמור כסימניה ועוד. כדי שלא לאמץ את העיניים וכדי לחסוך בסוללה ניתן להנמיך את בהירות המסך רק לזמן הקריאה באפליקציה.

האפליקציות המומלצות:

Kindle- האפליקציה של אמזון מאפשרת סנכרון מלא בין האפליקציה לבין קורא הספרים האלקטרוני שלכם ורכישות הספרים הדיגיטליים שביצעתם דרך המחשב. תוכלו להוריד מגוון ספרים עצום דרך החנות של אמזון בחינם ובתשלום. אפשרות מיוחדת לאפליקציה זו היא שניתן להעביר דפים על ידי לחצני הווליום.

FBreader– האפליקציה מאפשרת בנוסף לאפשרויות הבסיסיות ליבא ספרים שהורדתם דרך האינטרנט לאפליקציה.

לעבוד עם הפורמט הנכון

גם אם תקראו את ה-PDF שלכם עם האפליקציה לא תוכלו להגדיל את הפונט או לקצר את השורות והקריאה תשאר לא נוחה. כדי לפתור בעייה זו מומלץ להשתמש בפורמט של קוראי הספרים הדיגיטליים הפופולרי ביותר שנקרא Epub. ראשית נסו לחפש את הספר שלכם בפורמט זה כמו למשל "hangar games Epub". אם לא מצאתם ניתן להמיר את ה-PDF ל-Epub בין היתר על ידי האתרים Zamzar ו-epub-to-pdf.com. שימו לב שיתכן שלפעמים באתרים מסויימים הקובץ המומר לא יהיה תקין לחלוטין, כך שאם הקובץ לא ממש תקין מומלץ לבדוק באתר אחר או להמיר לפורמט אחר כמו Mobi.